Δευτέρα, 06 Ιουλίου 2020

Συμπληρώστε το email σας
και μάθετε πρώτοι τα νέα μας

...στα χθεσινά παιχνίδια μπάσκετ που διεξήχθησαν στο κλειστό Αρχιλόχου - Μάρπησσας για τα πρωταθλήματα Κυκλάδων

Πιο συγκεκριμένα για το πρωτάθλημα παίδων ο ΑΟ Πάρου επικράτησε του ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκού με 57-36 ενώ για το πρωτάθλημα κορασίδων ο ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός επικράτησε με 44-33 του ΑΟ Πάρου.

ΠΑΙΔΕΣ

ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ - ΑΟ ΠΑΡΟΥ: 36-57

Δεκάλεπτα: 08-12 | 16-15 | 10-13 | 02-17

Διαιτητής: Θεοδοσίου Δ.

ΑΜΕΣ Μαρπησσαικός (Μουρογιάννης Β.): Ρίνι Σ. 3, Ρούσσος Ι., Τριβυζάς Γ., Μηναδάκης Μ. 2, Δαγδελένης Λ. ,Θαλασσινός Γ., Ρηγόπουλος Γ. 5, Χαλιάς Λ. 4, Μελανίτης Μ. 4, Ρούσσος Φ., Ανουσάκης Π., Πετρόπουλος Σ. 18

ΑΟ Πάρου (Καζακίδης Θ.): Λάβδας Μ. 3, Αλιπράντης Ι. 13 (1), Σαρρής Ι. 6, Γυφτόπουλος Π.3, Πάσσαρης Μ. 2, Δαφερέρας Ν., Θωμόπουλος Σ. 2, Δρόσος Χ. 3, Καπετανέας Ι.1, Ανδρεάδης Γ. 8, Σκιαδάς Ν. 2, Πετρόπουλος Φ. 14

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ - ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ: 33-44

Δεκάλεπτα: 11-14 | 06-10 | 09-06 | 07-14

Διαιτητής: Θεοδοσίου Δ.

ΑΟ Πάρου (Βλάχος Σ.): Κόττικα Α., Ακάλεστου Α., Ρούσσου Α., Τσίπη Α., Βιώνη Φ. 8, Βεντουρή Α. 11, Σιφναίου Α., Ιωαννίδου Α. 10 (1), Πετροπούλου Α. 4

ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός (Μουρογιάννης Β.): Δαγδελένη Ε. 7, Πετροπούλου Α. 2, Αλιπράντη Κ. 1, Τσιγώνια Π., Λαουράκη Σ. 4, Χαλδαίου Α. 10, Πραμμάτια Χ. 2, Μηναδάκη Α., Τόσκα Ε., Μεσολογγίτη Π., Τζανακοπούλου Ζ. 18

πηγή: ΑΠΧ Αρχιλόχου - Μάρπησσας

 

Έξι παιχνίδια θα διεξαχθούν το διήμερο 26 & 27 Οκτωβρίου 2018 για τα πρωταθλήματα μπάσκετ Κυκλάδων σύμφωνα με το πρόγραμμα της Ένωσης Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Κυκλάδων. Τα δυο από αυτά -που είναι μεταξύ ομάδων του νησιού μας- θα διεξαχθούν το Σάββατο 27/10/2018 στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων & Αθλητικών Εκδηλώσεων στο χώρο του Δημοτικού σχολείου Αρχιλόχου - Μάρπησσας.

Ακολουθεί το πρόγραμμα της ΕΣΚ Κυκλάδων:

 

ΗΜΕΡ. ΟΜΑΔΕΣ ΩΡΑ ΚΑΤΗΓ. ΓΗΠΕΔΟ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/10/2018 ΕΑΟ ΑΡΗΣ ΣΥΡΟΥ - ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ 17:00 - 19:00 ΠΑΙΔΩΝ ΑΚΔΕ
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018 ΤΑΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΝΑΣ - ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ 12:45 - 14:45 ΑΝΔΡΩΝ ΔΗΜ. ΣΤ. ΤΗΝΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018 ΑΝΩ ΜΕΡΑ ΜΥΚΟΝΟΥ - ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ 13:00 - 15:00 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ ΜΥΚΟΝΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018 ΑΟ ΠΑΡΟΥ - ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ 16:00 - 18:00 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΠΧ ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ - ΜΑΡΠΗΣΣΑΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018 ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ - ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ 14:30 - 16:30 ΠΑΙΔΩΝ ΔΑΚ ΝΑΞΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/2018 ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - ΑΟ ΠΑΡΟΥ 18:00 - 20:00 ΠΑΙΔΩΝ ΑΠΧ ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ - ΜΑΡΠΗΣΣΑΣ

 

 

 

 

 

Δυο ομάδες μας δίνουν εκτός έδρας παιχνίδια μπάσκετ (στο ΔΑΚ Νάξου) για τα πρωταθλήματα Κυκλάδων το Σαββατοκύριακο 20 & 21 Οκτωβρίου 2018.

Αύριο Σάββατο οι παίδες του ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκού θα αντιμετωπίσουν στο ΔΑΚ Νάξου στις 14:00 την αντίστοιχη ομάδα του Πανναξιακού ΑΟΝ.

Την Κυριακή οι έφηβοι του ΑΟ Πάρου θα παίξουν επίσης στο ΔΑΚ Νάξου την ίδια ώρα (14:00) με τον Πανναξιακό ΑΟΝ.

Ακολουθεί το πλήρες πρόγραμμα όπως ανακοινώθηκε σήμερα από την Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Κυκλάδων.

 

eskk 19-21-10-18

 

 

Οι κορασίδες του ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκού έπειτα από πολύ καλή εμφάνιση επικράτησαν χθες στο κλειστό Αρχιλόχου - Μάρπησσας με 58-30 της ομάδας ΑΠΑΣ Τα Φανάρια για το πρωτάθλημα μπάσκετ Κυκλάδων.

ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ - ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ: 58-30

Δεκάλεπτα: 17-03 | 09-08 | 21-06 | 11-13

Διαιτητές: Θεοδοσίου Δ. | Σαμοθράκης Α.

ΑΜΕΣ Μαρπησσαικός (Μουρογιάννης Β.): Δαγδελένη Ε. 6, Πετροπούλου Α. 2, Αλιπράντη Κ. 11, Τσιγώνια Π. 4, Λαουράκη Σ. 2, Χαλδαίου Α. 8, Πραμμάτια Χ., Παπαχρήστου Σ. 3, Μημαδάκη Α. 4, Τόσκα Ε. 1, Μεσολογγίτη Π., Τζανακοπούλου Ζ. 17.

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (Αθανασιάδης Π.): Μιχελοπούλου Φ. 9, Γιαννακοπούλου Μ. 9, Μαθιάσου Μ. 1, Χουζούρη Κ., Χουζούρη Σ. 8, Μαράκη Μ. 3, Μουστάκη Π., Κουφοπούλου Α.

 

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι μπάσκετ, με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ μέχρι το 3ο δεκάλεπτο, πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο 13/10/2018 στο κλειστό Αρχιλόχου - Μάρπησσας μεταξύ των παιδικών ομάδων του Α.Ο. Πάρου και του Πλοηγού Αντιπάρου.

Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήταν αναμφίβολα ο γρήγορος ρυθμός και οι δυνατές μονομαχίες κάτω από τα καλάθια.

Ο Α.Ο. Πάρου επιδόθηκε σε πολύ δυνατό πρέσινγκ στο μισό του γηπέδου στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, το οποίο σε συνδυασμό με την πάρα πολύ καλή ευστοχία των παικτών του από μακρινή και μέση απόσταση, τον έφερε να προηγείται μέχρι και με έξι πόντους στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου.

Ο Πλοηγός Αντιπάρου, από τη μεριά του, με γρήγορο παιχνίδι, πραγματοποίησε ένα τέταρτο παραγωγικότατο δεκάλεπτο, όπου οι 30 πόντοι που πέτυχε, διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Ένα παιχνίδι με δυνατές συγκινήσεις, το οποίο αποζημίωσε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο όλους όσοι βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου.

Διαιτητές: Θεοδοσίου Δ., Σαμοθράκης Α., με πολύ καλή παρουσία.

Δεκάλεπτα: 17-16, 10-11, 11-14, 14-30

Α.Ο. Πάρου (Καζακίδης): Λάβδας Μ. 3 (1), Αλιπράντης Ι. 19 (2), Μπομποτάς Ν. 2, Γυφτόπουλος Π. 7, Πάσσαρης Μ., Δαφερέρας Ν., Θωμόπουλος Α. 11 (1), Δρόσος Χ. 4, Καπετανέας Ι., Ανδρεάδης Γ. 2, Σκιαδάς Ν., Πετρόπουλος Δ. 4

Πλοηγός Αντιπάρου (Αγγελάκος): Λασκαρίδης Α., Φαρούπος Α. 9, Μαρινάτος Π., Μαρινάτος Δ. 6, Φαρούπος Χ. 11, Αθανασίου Χ., Χιούσα Ν. 8, Καλάργυρος Μ. 14, Σκιαδάς Η., Τριαντάφυλλος Η. 23 (2), Αθανασίου Φ.

Πλοηγός Αντιπάρου

 

 

 

Τα δύο από τα πέντε παιχνίδια που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 13 & 14 Οκτωβρίου 2018 για τα πρωταθλήματα μπάσκετ Κυκλάδων θα διεξαχθούν στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων & Αθλητικών Εκδηλώσεων στο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Αρχιλόχου - Μάρπησσας.

Αύριο Σάββατο 13/10 και ώρα 18:00 ο Α.Ο. Πάρου θα παίξει με τον Πλοηγό Αντιπάρου για το πρωτάθλημα παίδων.

Μεθαύριο Κυριακή 14/10 και ώρα 19:45 ο ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός θα υποδεχθεί τον ΑΠΑΣ τα Φανάρια για το πρωτάθλημα κορασίδων.

Ακολουθεί το αναλυτικό πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου 13 & 14/10/2018 όπως το ανακοίνωσε η Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Κυκλάδων:

mpasket 13-14-10-18

 

Δύο παιχνίδια μπάσκετ θα διεξαχθούν αύριο Σάββατο 6 Οκτωβρίου στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων & Αθλητικών Εκδηλώσεων στο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Αρχιλόχου - Μάρπησσας.

Σάββατο 6/10 στις 16:30: Πλοηγός Αντιπάρου - ΑΕ Σαντορίνης (παίδων)

Σάββατο 6/10 στις 18:30: ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός - ΑΕ Σαντορίνης (κορασίδες)

φωτο: Η παιδική ομάδα του Πλοηγού Αντιπάρου

 

Το πρόγραμμα στο ποδόσφαιρο

Το πρόγραμμα των παιχνιδιών για τα ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα Κυκλάδων από αύριο Σάββατο 4 Οκτωβρίου έως και την Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2018, όπως ανακοινώθηκε από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κυκλάδων είναι το ακόλουθο:

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
1. ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ - Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Παρασκευή 12/10/18 17:00    
2. Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ - ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΚΟΡΦΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ Σάββατο 13/10/18 13:30    
3. Α.Ο. ΠΑΓΟΥ - Α.Ο. ΣΥΡΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 13/10/18 16:00    
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
4. Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - Α.Σ. ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Σάββατο 13/10/18 16:00    
5. Α.Ο. ΣΕΡΙΦΟΥ - ΑΠΣ ΚΥΘΝΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ.ΣΕΡΙΦΟΥ Κυριακή 14/10/18 12:30    
6. Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜ. ΣΤ. ΜΗΛΟΥ Κυριακή 14/10/18 14:45    
7. Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - Μ.Ε.Α.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Κυριακή 14/10/18 15:00    
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (1η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
8. Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ - Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ ΔΗΜ.ΣΤ. ΝΑΞΟΥ Σάββατο 13/10/18 18:30    
9. ΑΘΛ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΟΥ - Α.Ο. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΑΓΑΙΑΣ ΙΟΥ Κυριακή 14/10/18 12:00    
10. Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ Κυριακή 14/10/18 15:00    
ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΥΚΛΑΔΩΝ HELLENIC SEAWAYS (2η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
11. Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ - Μ.Ε.Α.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Σάββατο 06/10/18 12:30 ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ.  
12. Α.Ο. ΠΑΡΟΥ - Α.Σ. ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Σάββατο 06/10/18 16:00   3-0 α.α.
13. ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ - ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 06/10/18 17:00 ΑΓΓΕΛΟΥ Σ., ΝΟΜΙΚΟΣ Ν., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α.  
14. Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Σάββατο 06/10/18 19:15 ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΚΟΥΖΟΥΜΗΣ Ι.  
15. Α.Ο. ΠΑΓΟΥ - Α.Ο. ΣΕΡΙΦΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 06/10/18 20:00 ΡΟΥΣΣΟΣ Ι. Ι., ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ Ι., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α.  
16. Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Κυριακή 07/10/18 12:00 ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)  
17. Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ - Α.Ο. ΣΥΡΟΥ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ Κυριακή 07/10/18 15:00 ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΟΥΚΑ Α. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)  
18. Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Τετάρτη 10/10/18 17:00    
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 7ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
19. Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Α.Ο. ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Κυριακή 07/10/18 12:00    
20. ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ - Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ   Κυριακή 07/10/18 13:00    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-16 ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΙΣ 1ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
21. ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ - Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Τετάρτη 10/10/18 16:30    
22. Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ - Α.Ο. ΠΑΓΟΥ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ Κυριακή 14/10/18 15:00    
23. Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ - Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ ΤΗΝΟΥ Κυριακή 14/10/18 15:00    
24. Α.Π. ΣΥΡΟΣ 2002 - ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Κυριακή 14/10/18 15:00    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-16 ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΙΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
25. Α.Ο. ΠΑΡΟΥ - Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Σάββατο 13/10/18 17:00    
26. Α.Σ. ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΟΣ - Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΣΙΦΝΟΥ Κυριακή 14/10/18 13:00    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-16 ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΙΣ 3ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
27. Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο 13/10/18 17:00    
28. Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ ΔΗΜ.ΣΤ. ΝΑΞΟΥ Σάββατο 13/10/18 21:00    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-14 MOLTEN 1ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
29. ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. - Α.Π. ΣΥΡΟΣ 2002 ΔΗΜ. ΣΤ. ΑΝΔΡΟΥ Σάββατο 06/10/18 16:00   3-0 α.α.
30. Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ - ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ ΚΟΡΦΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ Κυριακή 07/10/18 14:00 ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α.  
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-14 MOLTEN 2ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
31. Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜ. ΣΤ. ΜΗΛΟΥ Κυριακή 07/10/18 14:30 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Θ.  
32. Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Κυριακή 07/10/18 15:00 ΚΟΥΖΟΥΜΗΣ Ι., ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α.  
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-14 MOLTEN 3ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτ. Αποτ.
33. Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΝΑΞΟΥ Σάββατο 06/10/18 19:00 ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Σ.  
34. Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙ - Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ Κυριακή 14/10/18 10:00    

 

 

 

43141234 10161177883605106 8645489482872651776 n

 

 

41432478 2170963416507103 2487062625918124032 n

 

Μια ανάσα από την κατάκτηση της πρώτης θέσης στο φαιναλ φορ μπάσκετ παμπαίδων που ολοκληρώνεται σήμερα στο κλειστό της Μάρπησσας είναι ο ΑΟ Πάρου.

Στα χθεσινά δυο παιχνίδια οι παμπαίδες του ΑΟ Πάρου σημείωσαν δυο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια με ΑΟ Άνδρου και ΑΠΑΣ Τα Φανάρια και σήμερα Κυριακή στις 12:00 αντιμετωπίζουν τον ΑΟ Ερμούπολης που χθες είχε μια νίκη και μια ήττα.

Με νίκη οι παμπαίδες του ΑΟ Πάρου παίρνουν την 1η θέση και αναδεικνύονται αήττητοι πρωταθλητές Κυκλάδων στο μπάσκετ της περιόδου 2017 - 18.

Νωρίτερα σήμερα στις 10:00 ο ΑΟ Άνδρου θα παίξει με τον ΑΠΑΣ Τα Φανάρια.

Στα χθεσινά, Σάββατο 16 Ιουνίου 2018, τέσσερα παιχνίδια σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ - ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ 37 - 35

Οκτ.: 09-05/07-08/15-14/06-08

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (Κρητικός Φ.): Δέτσης Ε. 2, Δεγαϊτας Ε. 2, Γκιοργκα Α., Τριαντάφυλλος Α. 4, Λεγάκης Ν. 3, Σειντινι Γ. 21 (1), Παπανικολάου Π. 2, Τσελέντης Ι., Μαργαρίτης Γ., Τελόπουλος Δ., Χιλαι Α., Δοκλής Δ. 3

ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαύρος Α.): Αρακας Λ., Σιγάλας Κ. 12 (1), Παπαγεωργίου Μ. 2, Μαρουδιάς Β. 7 (1), Βαθραλίτης Α., Τσικούδης Α., Ζούμπερης Ε., Καλογρίδης Γ. 11 (1), Ξαγοράρης Δ., Παλαιολόγος Φ.2, Ξαγοράρης Γ.1, Μπόνης Μ.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ - ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ 42 - 40

Οκτ.: 12-08/10-10/13-13/07-09

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Καζακίδης Θ.): Φαρούπος Α. 5, Αλιπράντης Ι. 9, Μπομποτάς Ν. 12, Λάβδας Μ. 4, Πάσσαρης Μ. 4, Καστανιάς Α., Βιώνης Χ., Ανδρεάδης Γ. 1, Θωμόπουλος Α. 7, Αραβαντινός Α., Παντελαίος Δ., Σαρρής Ι.

ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ (Μουστάκας Κ.): Ζώνγκα Μ.6, Μπέλλο Ε. 14, Πευράκης Ζ. 2, Μουζάκης Α., Ρούσσας Ν., Λάβδας Ν. 2, Μανδαρακας Γ. 5, Παπα Α., Μπαρδο Ε., Καλογιερι Α.8 (2), Νασόπουλος Β., Λαμαι Μ. 3

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ - ΑΟ ΠΑΡΟΥ 45 - 61

Οκτ.: 09-13/09-07/12-23/15-18

ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (Κρητικός Φ.): Δέτσης Ε., Δεγαϊτας Ε. 2, Γκιοργκα Α. 3 (1), Τριαντάφυλλος Α. 15 (1), Λεγάκης Ν. 2, Σειντινι Γ. 15, Παπανικολάου Π. 6 (1), Τσελέντης Ι., Μαργαρίτης Γ., Τελόπουλος Δ., Χιλαι Α. 2, Δόκλης Δ.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Καζακίδης Θ.): Φαρούπος Α. 8, Αλιπράντης Ι. 18 (3), Μπομποτάς Ν. 2, Λάβδας Μ. 4 (1), Πάσσαρης Μ. 8, Καστανιάς Α., Βιώνης Χ., Ανδρεάδης Γ. 4, Θωμόπουλος Α. 17, Αραβαντινός Α., Παντελαίος Δ., Σαρρής Ι.

ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ 34 - 30

Οκτ.: 09-11/08-10/10-02/07-07

ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (Μαυρος Α.): Αρακας Λ., Σιγάλας Κ. 15 (2), Παπαγεωργίου Μ., Μαρουδιάς Β.3 (1), Βαθραλίτης Α., Τσικούδης Α.1, Ζούμπερης Ε.1, Καλογρίδης Γ. 6, Ξαγοράρης Δ., Παλαιολόγος Φ. 2, Ξαγοράρης Γ. 6, Μπόνης Μ.

ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ (Μουστάκας Κ.): Πετράκης Δ., Μπέλλο Ε. 4, Μουζάκης Α., Ρούσσας Ν. 2, Λάβδας Ν., Πετράκης Ζ. 2, Μανδαρακης Γ. 2, Ζώνγκα Μ. 10, Μπαρδο Ε., Καλογιερι Α. 2, Νασόπουλος Β. 4, Παπα Α. 4

Το σημερινό πρόγραμμα:

Ώρα 10:00 | ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ - ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ
Ώρα 12:00 | ΑΟ ΠΑΡΟΥ - ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ
Ώρα 13:30 | Απονομές

πηγή: ΑΠΧ Αρχιλόχου - Μάρπησσας

35194190 581605492213213 7991554310892683264 n

 

 

 

  1. Δημοφιλή
  2. Τελευταία
« July 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31