Δευτέρα, 06 Ιουλίου 2020

Συμπληρώστε το email σας
και μάθετε πρώτοι τα νέα μας

...στα χθεσινά παιχνίδια μπάσκετ που διεξήχθησαν στο κλειστό Αρχιλόχου - Μάρπησσας για τα πρωταθλήματα Κυκλάδων

Πιο συγκεκριμένα για το πρωτάθλημα παίδων ο ΑΟ Πάρου επικράτησε του ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκού με 57-36 ενώ για το πρωτάθλημα κορασίδων ο ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός επικράτησε με 44-33 του ΑΟ Πάρου.

ΠΑΙΔΕΣ

ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ - ΑΟ ΠΑΡΟΥ: 36-57

Δεκάλεπτα: 08-12 | 16-15 | 10-13 | 02-17

Διαιτητής: Θεοδοσίου Δ.

ΑΜΕΣ Μαρπησσαικός (Μουρογιάννης Β.): Ρίνι Σ. 3, Ρούσσος Ι., Τριβυζάς Γ., Μηναδάκης Μ. 2, Δαγδελένης Λ. ,Θαλασσινός Γ., Ρηγόπουλος Γ. 5, Χαλιάς Λ. 4, Μελανίτης Μ. 4, Ρούσσος Φ., Ανουσάκης Π., Πετρόπουλος Σ. 18

ΑΟ Πάρου (Καζακίδης Θ.): Λάβδας Μ. 3, Αλιπράντης Ι. 13 (1), Σαρρής Ι. 6, Γυφτόπουλος Π.3, Πάσσαρης Μ. 2, Δαφερέρας Ν., Θωμόπουλος Σ. 2, Δρόσος Χ. 3, Καπετανέας Ι.1, Ανδρεάδης Γ. 8, Σκιαδάς Ν. 2, Πετρόπουλος Φ. 14

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΑΟ ΠΑΡΟΥ - ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ: 33-44

Δεκάλεπτα: 11-14 | 06-10 | 09-06 | 07-14

Διαιτητής: Θεοδοσίου Δ.

ΑΟ Πάρου (Βλάχος Σ.): Κόττικα Α., Ακάλεστου Α., Ρούσσου Α., Τσίπη Α., Βιώνη Φ. 8, Βεντουρή Α. 11, Σιφναίου Α., Ιωαννίδου Α. 10 (1), Πετροπούλου Α. 4

ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκός (Μουρογιάννης Β.): Δαγδελένη Ε. 7, Πετροπούλου Α. 2, Αλιπράντη Κ. 1, Τσιγώνια Π., Λαουράκη Σ. 4, Χαλδαίου Α. 10, Πραμμάτια Χ. 2, Μηναδάκη Α., Τόσκα Ε., Μεσολογγίτη Π., Τζανακοπούλου Ζ. 18

πηγή: ΑΠΧ Αρχιλόχου - Μάρπησσας

 

Η Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Κυκλάδων ανταποκρινόμενη άμεσα στην έκκληση για βοήθεια της προϊσταμένης της «Στέγης Ανηλίκων & Εφήβων Σύρου» και με βραχίονα υλοποίησης τις ομάδες της δύναμής της, αποφάσισε την συγκέντρωση των απαραίτητων ειδών (τρόφιμα, λάδι, γάλα, τοματοειδή, μπισκότα, κομπόστες, είδη ατομικής υγιεινής, babylino, χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, σχολικά είδη, γραφική ύλη, παπούτσια, επιτραπέζια παιχνίδια) για την κάλυψη των αναγκών και τη συνέχιση λειτουργίας της ΣΤΕΓΗΣ.

Ο Α.Ο. Πάρου και ο Α.Μ.Ε.Σ. Μαρπησσαϊκός συμμετέχουν στη προσπάθεια της ΕΣΚ ΚΥΚΛΑΔΩΝ να συγκεντρωθούν είδη πρώτης ανάγκης για τη «ΣΤΕΓΗ ΑΝΗΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΦΗΒΩΝ ΣΥΡΟΥ». Τα απαραίτητα αυτά αγαθά θα συγκεντρωθούν στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων και Αθλητικών Εκδηλώσεων Αρχιλόχου - Μάρπησσας, το Σάββατο 27/10/2019 στους δύο αγώνες που θα πραγματοποιηθούν μεταξύ κορασίδων και παίδων. Υπολογίζουμε στην ευγενική σας ανταπόκριση.

Τα Δ.Σ. Α.Ο. ΠΑΡΟΥ & Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΥ

 

 

Το παριανό ντέρμπι ανάμεσα στον Α.Ο. Πάρου και τον Α.Μ.Ε.Σ. Νηρέα Νάουσας για την Α’ κατηγορία Κυκλάδων στο ποδόσφαιρο θα διεξαχθεί την Κυριακή 21/10/2018 στις 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πάρου.

Την ίδια μέρα και ώρα 12:30 για την ίδια κατηγορία ο Α.Μ.Ε.Σ. Μαρπησσαϊκός θα παίξει στο Δημοτικό Γήπεδο Σερίφου με τον γηπεδούχο Α.Π.Σ. Κύθνου.

Το Σαββατοκύριακο υπάρχει ακόμα ένα παριανό ντέρμπι αλλά για μικρότερη κατηγορία.

Για την κατηγορία Κ-14 ο Α.Ο. Πάρου την Κυριακή 21/10/2018 και ώρα 12:00 θα υποδεχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Πάρου τον Μ.Ε.Ε.Α.Σ. Αστέρα Μαρμάρων.

Για την ίδια κατηγορία (Κ-14) ο Α.Μ.Ε.Σ. Νηρέας το Σάββατο 20/10/2018 και ώρα 16:45 θα υποδεχθεί στο Δημοτικό Γήπεδο Αρχιλόχου τον Α.Σ. Παμμηλιακό.

Ακολουθεί το πρόγραμμα των αγώνων όπως το ανακοίνωσε η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κυκλάδων.

 

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES - 1ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
1. Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ - ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ Σάββατο 20/10/18 13:00 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΟΥΚΑ Α., ΨΑΡΡΑ Ι.  
2. Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ - Α.Ο. ΠΑΓΟΥ ΣΤΕΝΗΣ ΤΗΝΟΥ Σάββατο 20/10/18 15:00 ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., ΑΓΓΕΛΟΥ Σ., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)  
3. Α.Ο. ΣΥΡΟΥ - Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 20/10/18 17:00 ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΑΡΜΑΚΟΛΑΣ Ι., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)  
4. ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ - Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Τετάρτη 31/10/18 17:00    
5. Α.Ο. ΠΑΓΟΥ - Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 03/11/18 19:00    
6. Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ - Α.Ο. ΣΥΡΟΥ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ Κυριακή 04/11/18 15:00    
7. Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ - ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΣΤΕΝΗΣ ΤΗΝΟΥ Σάββατο 10/11/18 13:00    
8. Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ - Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ ΚΟΡΦΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ Σάββατο 10/11/18 15:00    
9. ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ - Α.Ο. ΠΑΓΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 10/11/18 17:00    
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES - 2ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
10. ΑΠΣ ΚΥΘΝΟΥ - Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΣΕΡΙΦΟΥ Κυριακή 21/10/18 12:30 ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ Π.  
11. Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΣΕΡΙΦΟΥ ΔΗΜ. ΣΤ. ΜΗΛΟΥ Κυριακή 21/10/18 14:45 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Θ., ΡΟΥΣΣΟΣ Ε., ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Α. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΟΥΛΤΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ)  
12. Α.Ο. ΠΑΡΟΥ - Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Κυριακή 21/10/18 15:00 ΡΟΥΣΣΟΣ Ι. Ι., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α.  
13. Μ.Ε.Α.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ - ΑΠΣ ΚΥΘΝΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Σάββατο 03/11/18 15:00    
14. Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Σάββατο 03/11/18 18:00    
15. Α.Ο. ΣΕΡΙΦΟΥ - Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΣΕΡΙΦΟΥ Κυριακή 04/11/18 12:30    
16. Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - Α.Ο. ΣΕΡΙΦΟΥ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Σάββατο 10/11/18 16:00    
17. ΑΠΣ ΚΥΘΝΟΥ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΣΕΡΙΦΟΥ Κυριακή 11/11/18 13:00    
18. Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - Μ.Ε.Α.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00    
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ BLUE STAR FERRIES - 3ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
19. Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ - ΑΘΛ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Σάββατο 20/10/18 21:30 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ Χ., ΝΑΚΚΑΣ Ν., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ.  
20. Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ Κυριακή 21/10/18 15:00 ΖΑΡΑΝΗΣ Ι., VAN AAKEN Φ., ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Σ. (Παρατηρητής Διαιτησίας: ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)  
21. Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙ - Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ ΦΙΛΩΤΙΟΥ Σάββατο 27/10/18 16:00    
22. Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΝΑΞΟΥ Σάββατο 27/10/18 19:00    
23. Α.Ο. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΑΓΑΙΑΣ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ Κυριακή 28/10/18 16:00    
24. ΑΘΛ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΟΥ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΙΟΥ Κυριακή 04/11/18 12:00    
25. Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΝΑΞΟΥ Τετάρτη 07/11/18 19:00    
26. Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ - Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Σάββατο 10/11/18 20:30    
27. Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙ - ΑΘΛ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΟΥ ΦΙΛΩΤΙΟΥ Κυριακή 11/11/18 10:00    
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 7ος ΟΜΙΛΟΣ (4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
28. Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Κυριακή 21/10/18 12:00    
29. ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ - Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΙΤΗ Κυριακή 21/10/18 13:00    
30. Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο 27/10/18 12:00    
31. ΚΟΡΙΝΘΟΣ - Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ Κυριακή 28/10/18 15:00    
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
32. ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΣΥΡΟΥ - ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΤΗΝΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Τετάρτη 24/10/18 16:30    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-16 ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΙΣ 1ος ΟΜΙΛΟΣ (4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
33. Α.Ο. ΠΑΓΟΥ - Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Τετάρτη 07/11/18 16:45    
34. Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ - ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ ΚΟΡΦΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ Κυριακή 11/11/18 15:00    
35. Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ - Α.Π. ΣΥΡΟΣ 2002 ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ Κυριακή 11/11/18 15:00    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-16 ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΙΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
36. Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ - Α.Σ. ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΜΗΛΟΥ Κυριακή 04/11/18 14:45    
37. Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Σάββατο 10/11/18 13:00    
38. Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ - Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ ΔΗΜ.ΣΤ. ΜΗΛΟΥ Κυριακή 11/11/18 14:45    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-16 ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΙΣ 3ος ΟΜΙΛΟΣ (2η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
39. Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο 10/11/18 18:00    
40. Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Κυριακή 11/11/18 13:00    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-14 MOLTEN 1ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
41. Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ - ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΚΟΡΦΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ Σάββατο 20/10/18 13:15 ΡΟΥΣΣΟΣ Ι. Ι.  
42. ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΣΥΡΟΥ - ΝΕΟΣ Α.Ο. ΣΥΡΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 20/10/18 14:00 ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΡΟΥΣΣΟΣ Σ.  
43. Α.Π. ΣΥΡΟΣ 2002 - ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 03/11/18 14:00    
44. Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ - Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ Σάββατο 03/11/18 15:00    
45. ΝΕΟΣ Α.Ο. ΣΥΡΟΥ - ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Σάββατο 03/11/18 17:00    
46. Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ - ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΣΥΡΟΥ ΤΗΝΟΥ Κυριακή 04/11/18 13:00    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-14 MOLTEN 2ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
47. Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Σάββατο 20/10/18 16:45 ΡΟΥΣΣΟΣ Ε.  
48. Α.Ο. ΠΑΡΟΥ - Μ.Ε.Α.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Κυριακή 21/10/18 12:00 ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α.  
49. Μ.Ε.Α.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ - Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Κυριακή 04/11/18 13:00    
50. Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Κυριακή 04/11/18 15:30    
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ-14 MOLTEN 3ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
51. Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο 20/10/18 17:00 ΝΑΚΚΑΣ Ν., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ.  
52. Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ Κυριακή 21/10/18 12:00 VAN AAKEN Φ., ΨΑΡΡΑ Ι., ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Σ.  
53. Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Κυριακή 21/10/18 12:00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ.  
54. Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΚΑΜΑΡΙΟΥ Σάββατο 03/11/18 19:00    
55. Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Κυριακή 04/11/18 11:00    
56. Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΦΙΛΩΤΙΟΥ Κυριακή 04/11/18 12:30    

 

Σημείωση: Η τεχνική επιτροπή διατηρεί το δικαίωμα για κάθε αλλαγή που κρίνεται απαραίτητη.

φωτο: αρχείο

Δυο ομάδες μας δίνουν εκτός έδρας παιχνίδια μπάσκετ (στο ΔΑΚ Νάξου) για τα πρωταθλήματα Κυκλάδων το Σαββατοκύριακο 20 & 21 Οκτωβρίου 2018.

Αύριο Σάββατο οι παίδες του ΑΜΕΣ Μαρπησσαϊκού θα αντιμετωπίσουν στο ΔΑΚ Νάξου στις 14:00 την αντίστοιχη ομάδα του Πανναξιακού ΑΟΝ.

Την Κυριακή οι έφηβοι του ΑΟ Πάρου θα παίξουν επίσης στο ΔΑΚ Νάξου την ίδια ώρα (14:00) με τον Πανναξιακό ΑΟΝ.

Ακολουθεί το πλήρες πρόγραμμα όπως ανακοινώθηκε σήμερα από την Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Κυκλάδων.

 

eskk 19-21-10-18

 

 

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι μπάσκετ, με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ μέχρι το 3ο δεκάλεπτο, πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο 13/10/2018 στο κλειστό Αρχιλόχου - Μάρπησσας μεταξύ των παιδικών ομάδων του Α.Ο. Πάρου και του Πλοηγού Αντιπάρου.

Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήταν αναμφίβολα ο γρήγορος ρυθμός και οι δυνατές μονομαχίες κάτω από τα καλάθια.

Ο Α.Ο. Πάρου επιδόθηκε σε πολύ δυνατό πρέσινγκ στο μισό του γηπέδου στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, το οποίο σε συνδυασμό με την πάρα πολύ καλή ευστοχία των παικτών του από μακρινή και μέση απόσταση, τον έφερε να προηγείται μέχρι και με έξι πόντους στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου.

Ο Πλοηγός Αντιπάρου, από τη μεριά του, με γρήγορο παιχνίδι, πραγματοποίησε ένα τέταρτο παραγωγικότατο δεκάλεπτο, όπου οι 30 πόντοι που πέτυχε, διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Ένα παιχνίδι με δυνατές συγκινήσεις, το οποίο αποζημίωσε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο όλους όσοι βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου.

Διαιτητές: Θεοδοσίου Δ., Σαμοθράκης Α., με πολύ καλή παρουσία.

Δεκάλεπτα: 17-16, 10-11, 11-14, 14-30

Α.Ο. Πάρου (Καζακίδης): Λάβδας Μ. 3 (1), Αλιπράντης Ι. 19 (2), Μπομποτάς Ν. 2, Γυφτόπουλος Π. 7, Πάσσαρης Μ., Δαφερέρας Ν., Θωμόπουλος Α. 11 (1), Δρόσος Χ. 4, Καπετανέας Ι., Ανδρεάδης Γ. 2, Σκιαδάς Ν., Πετρόπουλος Δ. 4

Πλοηγός Αντιπάρου (Αγγελάκος): Λασκαρίδης Α., Φαρούπος Α. 9, Μαρινάτος Π., Μαρινάτος Δ. 6, Φαρούπος Χ. 11, Αθανασίου Χ., Χιούσα Ν. 8, Καλάργυρος Μ. 14, Σκιαδάς Η., Τριαντάφυλλος Η. 23 (2), Αθανασίου Φ.

Πλοηγός Αντιπάρου

 

 

 

Η Τεχνική Επιτροπή Βόλεϊ Κυκλάδων ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αγώνων της περιόδου 2018-2019.

Πέντε θα είναι οι κατηγορίες που θα διεξαχθούν την αγωνιστική περίοδο 2018-2019: Ανδρών, Γυναικών, Κορασίδων, Νεανίδων και Παγκορασίδων.

Στα πρωταθλήματα Κυκλάδων μετέχουν δύο Σύλλογοι από το νησί μας την Πάρο.

Ο ΑΜΕΣ Νηρέας Νάουσας με τέσσερις ομάδες, στους άνδρες, στις γυναίκες, στις κορασίδες και τις παγκορασίδες.

Ο ΑΟ Πάρου με δύο ομάδες, στις κορασίδες και τις παγκορασίδες.

Ακολουθεί το αναλυτικό πρόγραμμα:

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ 2018-2019
1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΣΥΡΟΥ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
           
2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΣΥΡΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
           
3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΣΥΡΟΥ    
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
           
4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΣΥΡΟΥ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
           
5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΣΥΡΟΥ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
           
6η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΣΥΡΟΥ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 2018-2019
1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΣΥΡΟΣ 2002 ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
           
2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΣΥΡΟΣ 2002 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
           
3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΣΥΡΟΣ 2002    
           
4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΣ 2002    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
           
5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΣΥΡΟΣ 2002    
           
6η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΣΥΡΟΣ 2002 ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
           

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2018-2019
1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΣ ΙΟΥ    
           
2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΣ ΙΟΥ    
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
           
3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΑΣ ΙΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
           
4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΑΣ ΙΟΥ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
           
5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣ ΙΟΥ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
           
6η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΣ ΙΟΥ    
           

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2018-2019
1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β' ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΣΥΡΟΣ 2002 ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Α'    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔ. ΤΗΝΟΥ Ρεπό      
2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΣ 2002    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β'    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Α' Ρεπό      
3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΣΥΡΟΣ 2002 ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΊΟΥ Α' ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β'      
4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Α'    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β' ΣΥΡΟΣ 2002    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ρεπό      
5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Α' ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β'    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΣΥΡΟΣ 2002 Ρεπό      
6η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β'    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Α' ΣΥΡΟΣ 2002    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔ. ΤΗΝΟΥ Ρεπό      
7η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΣΥΡΟΣ 2002 ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β' ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Α' Ρεπό      
8η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΣΥΡΟΣ 2002    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΣΕ ΝΕΩΡΊΟΥ Α'    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β'      
9η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Α' ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΣΥΡΟΣ 2002 ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β'    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ρεπό      
10η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Β' ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Α'    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΣΥΡΟΣ 2002 Ρεπό      
           

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2018-2019
1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
6η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
7η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
8η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
9η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
10η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
           

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2018-2019
1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔ. ΤΗΝΟΥ Ρεπό      
2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ Ρεπό      
3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ρεπό      
4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ Ρεπό      
5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Ρεπό      
6η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔ. ΤΗΝΟΥ Ρεπό      
7η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ Ρεπό      
8η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ Ρεπό      
9η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ Ρεπό      
10η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ Ρεπό      
           

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α' ΟΜΙΛΟΣ 2018-2019
1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΓΣ ΜΥΚΟΝΟΥ    
           
2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΓΣ ΜΥΚΟΝΟΥ    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
           
3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΓΣ ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
           
4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
    ΓΣ ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
           
5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΓΣ ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ    
    ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ    
           
6η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣΕ ΝΕΩΡΙΟΥ ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΤΗΝΟΥ    
    ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΓΣ ΜΥΚΟΝΟΥ    
           

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2018-2019
1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
6η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
7η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
8η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
9η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ    
    ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ ΑΟ ΘΗΡΑΣ    
    ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ ΑΟ ΠΑΡΟΥ    
10η Αγωνιστική
ΗΜΕΡ. ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΣΕΤ ΣΚΟΡ
    ΑΜΕΣ ΝΗΡΕΑΣ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ    
    ΑΟ ΠΑΡΟΥ ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΑΞΟΥ    
    ΑΟ ΘΗΡΑΣ ΑΜΣ ΖΕΥΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ    
           

Με 7 χρυσά, 2 ασημένια, 4 χάλκινα, ατομικά ρεκόρ, πολύτιμες εμπειρίες και πολλά χαμόγελα επέστρεψε η αποστολή της ομάδας μας από τα «Δήλεια 2018», που διοργάνωσε για 8η χρονιά ο Α.Ο. Μυκόνου με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος η διοργάνωση ήταν άψογη και παρόλο τον δυνατό άνεμο (7 μποφόρ) πάνω από 250 αθλητές από 16 σωματεία μας χάρισαν υπέροχες στιγμές.

Τα μετάλλια των αθλητών μας:

Χρυσά μετάλλια:

~ Τσαντουλή Ζαχαρούλα - 100 εμπόδια - Κ18

~ Σελιμάι Ηρα - 80 εμπόδια και στον ακοντισμό - Κ16

~ Νασκιντασβίλι Θέμης - ύψος - Κ16 με ατομικό ρεκόρ 1.75!

~ Βλάκα Ουρανία - σφαιροβολία - Κ16

~ Μπαρμπαρής Δημήτρης - 50 μ. - Κ12

~ Η σκυταλοδρομία 4×50 μ. - Κ12 με τους Μπαρμπαρή Δημήτρη, Ραγκούση Φοίβο, Σκιαδά Μιχάλη και Κοντό Σάββα.

Ασημένια μετάλλια:

~ Κρίσπης Νίκος - μήκος - Κ16

~ Σαρρής Δημήτρης - μπαλάκι - Κ12

Χάλκινα μετάλλια:

~ Ακάλεστος Κωνσταντίνος - μήκος - Κ16

~ Ραγκούσης Φοίβος - μήκος - Κ12

~ Μαυρίδου Λήδα - μήκος - Κ14

~ Κοντός Σάββας - 600 μ. - Κ12

Συγχαρητήρια σε όλους!!!

Ευχαριστούμε θερμά τον Α.Ο. Μυκόνου, καθώς και τον Δημήτρη Πάππα και την Καλλιόπη Δακτυλίδη για την φιλοξενία!!

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας από τώρα για τα 9α Δήλεια!!!

Α.Ο. ΠΑΡΟΥ Κλασικός Αθλητισμός

 

 

 

41432478 2170963416507103 2487062625918124032 n

 

Αγαπητοί Αθλητές,

Αγαπητές κυρίες και κύριοι του Τεχνικού Επιτελείου

και της Διοίκησης του Α.Ο.Π.,

Με την παρούσα επιστολή, θα ήθελα να σας εκφράσω, εκ μέρους του Δήμου Πάρου, τα πιο θερμά Συγχαρητήρια, για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Παμπαίδων ΕΣΚ Κυκλάδων 2017-2018, μετά την πρωτιά σας, στο final four του Σαββατοκύριακου 16 και 17 Ιουνίου 2018.

Η μεγάλη σας επιτυχία, μας κάνει όλους υπερήφανους και αποτελεί ταυτόχρονα έμπνευση για κατάκτηση και άλλων υψηλότερων στόχων σας!

Τα Συγχαρητήρια ανήκουν σε όλους σας: Στους Αθλητές, στο Τεχνικό Επιτελείο και στην Διοίκηση του ΑΟΠ, τόσο για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στο πρωτάθλημα όσο και για το ήθος που διδάσκετε στα παιδιά μας.

Για την ιστορία να αναφέρουμε τους συντελεστές της μεγάλης επιτυχίας:

ΑΟ Πάρου: Προπονητής Θεόδωρος Καζακίδης. Έπαιξαν οι: Αλιπράντης Ιωάννης, Ανδρεάδης Γρηγόρης, Αραβαντινός Αντώνης, Βιώνης Χρήστος, Θωμόπουλος Αλέξανδρος, Καστανιάς Άγγελος, Λάβδας Μαρίνος, Μπομποτάς Νίκος, Παντελαίος Δημήτρης, Πάσσαρης Μαρίνος, Σαρρής Νικόλαος, Σκιαδάς Αλέξανδρος, Φαρούπος Ανδρέας.

Ευχόμαστε, από καρδιάς, η κατάκτηση του Final 4 Παμπαίδων 2017 - 2018, να σηματοδοτήσει πολλές ακόμη επιτυχίες και πρωτιές - αυτές που σας αξίζουν!

Με ιδιαίτερη εκτίμηση,

Ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Πάρου,

Εμμανουήλ Μαλαματένιος

 

 

Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές του Αθλητικού Ομίλου Πάρου για την κατάκτηση του πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης παμπαίδων Κυκλάδων.

Συγχαρητήρια αξίζουν και σε όλες και όλους εκείνους που στηρίζουν αθόρυβα, με συνέπεια και πείσμα παρά τις αντιξοότητες, τις προσπάθειες των παιδιών ανεξάρτητα από τις αγωνιστικές ή μη διακρίσεις.

Τους προπονητές, τη διοίκηση και τους γονείςτων νεαρών αθλητριών και αθλητών.

Με τον ποιο χαρακτηριστικό τρόπο η αθλούμενη νεολαία διεκδικεί το αυτονόητο, τη κατασκευή του κλειστού γυμναστηρίου στη Παροικιά και την ύπαρξη αθλητικών χώρων σε όλο το νησί, που ανταποκρίνονται στις σύγχρονες ανάγκες των αθλούμενων.

Πάρος 19-06-2018

ΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΑΡΟΥ

  1. Δημοφιλή
  2. Τελευταία
« July 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31