Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
Κυριακή, 25 Ιουνίου 2017

Συμπληρώστε το email σας
και μάθετε πρώτοι τα νέα μας

Κυπελλούχος Κυκλάδων στο ποδόσφαιρο ο Α.Ο. Σύρου

19 Μαρτίου, 2017

Σε τεράστιο παιχνίδι με 5 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο...

Το 13ο Κύπελλο στην ιστορία του κατέκτησε σήμερα ο Α.Ο Σύρου, που αν και βρέθηκε να χάνει στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, γύρισε το ματς με ολική ανατροπή και πρωταγωνιστή τον Γιάννη Χούρο κερδίζοντας τελικά με 3-2.

Μετά από ωραίο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Παροικιάς, ο Πανναξιακός προηγήθηκε στο 47ο λεπτό με γκολ του Ντάσιου. Άμεση ήταν η απάντηση της Συριανής ομάδας, καθώς ο Παναγιώτης Ραμπαβίλας 13 λεπτά αργότερα έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Δυο πολύ όμορφα γκολ από τον Γιάννη Χούρο, έδωσαν προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα της Σύρου.

Ο Πανναξιακός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, καθώς στο 89΄ ο Ντάσιος μείωσε σε 3-2 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά, ο αγώνας δεν άλλαξε, με τον Α.Ο Σύρου να παίρνει τη νίκη και το Κύπελλο.

Σε γενικές γραμμές ο αγώνας ήταν πολύ όμορφος. Ο Πανναξιακός ήταν άξιος αντίπαλος στον μεγάλο τελικό, σε ένα παιχνίδι «διαφήμιση» για το Κυκλαδίτικο ποδόσφαιρο.

πηγή: (κείμενο – φωτο): http://sportcyclades24.gr/kypelloyxos-aosss/

 

Ακολουθεί πίνακας με τα αποτελέσματα στα ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα Κυκλάδων όπως τα ανακοινώνει η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κυκλάδων.

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (17η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
1. Α.Ο. ΠΑΡΟΥ - Α.Ο. ΠΑΓΟΥ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Σάββατο 18/03/17 11:00 ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΚΑΛΟΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Θ. 1-2
2. ΛΑΒΑ ΕΜΠΟΡΕΙΟΥ - Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Σάββατο 18/03/17 18:00 ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΒΑΙΛΑΣ Γ., ΓΡΥΠΑΡΗΣ Μ. 0-1
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
3. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΡΜΑΡΩΝ - Α.Ο. ΚΑΡΤΕΡΑΔΟΣ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Κυριακή 19/03/17 09:00 ΚΑΛΟΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Θ., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ. 3-1
4. Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Κυριακή 19/03/17 14:00 ΡΟΥΣΣΟΣ Ε., ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Θ., ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ. 0-1
ΚΥΠΕΛΛΟ (5η φάση) ΤΕΛΙΚΟΣ
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
5. Α.Ο. ΣΥΡΟΥ - Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΠΑΡΟΥ Κυριακή 19/03/17 12:00 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Θ., ΜΟΥΤΑΦΗΣ Α., ΚΑΛΟΡΟΓΙΑΝΝΗΣ Θ., 4ος ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ Μ. 3-2
Γ ΕΘΝΙΚΗ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ (23η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
6. Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Κυριακή 19/03/17 15:00   1-1
K-16 3ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
7. Α.Ο. ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ ΔΗΜ. ΣΤ. ΝΑΞΟΥ Σάββατο 18/03/17 19:30 VAN AAKEN Φ., ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΜΕΛΑΝΙΤΗ Κ. 1-2
K-14 1ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
8. Α.Σ. ΑΝΩ ΜΕΡΑ - Α.Ο. ΣΥΡΟΥ ΑΝΩ ΜΕΡΑΣ Κυριακή 19/03/17 15:00 ΥΦΑΝΤΙΔΗΣ Γ. 3-3
K-14 2ος ΟΜΙΛΟΣ (10η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
9. Α.Σ. ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜ. ΣΤ. ΜΗΛΟΥ Κυριακή 19/03/17 13:00 ΚΟΥΛΑΚΙΩΤΗΣ Σ., ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓ Α. 1-3
K-14 3ος ΟΜΙΛΟΣ (6η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
10. Α.Μ.Σ. ΦΙΛΩΤΙΟΥ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ Σάββατο 18/03/17 15:00 VAN AAKEN Φ., ΜΕΛΑΝΙΤΗ Κ. 0-3
11. Α.Ο. ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΟΣ - Α.Σ. ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΦΗΡΩΝ Σάββατο 18/03/17 16:00 ΒΑΙΛΑΣ Γ., ΡΟΥΣΣΟΥ Ι., ΝΑΚΚΑΣ Ν. 3-1
K-12 1ος ΟΜΙΛΟΣ (3η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
12. Α.Σ.Ν. ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΘΙΟΥ - Π.Α.Σ. ΤΗΝΟΥ ΔΗΜ. ΣΤ. ΑΝΔΡΟΥ Σάββατο 18/03/17 16:30   0-3 α.α.
K-12 2ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
13. Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΠΑΡΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Σάββατο 18/03/17 15:30 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ Μ. 1-1
14. Α.Μ.Ε.Σ. ΝΗΡΕΑΣ - Π.Α.Σ. ΝΑΞΟΥ ΔΗΜ. ΓΗΠ. ΑΡΧΙΛΟΧΟΥ Κυριακή 19/03/17 12:45 ΡΟΥΣΣΟΣ Ε. 3-11
Κ-18 1ος ΟΜΙΛΟΣ (5η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτ.
15. Α.Ο. ΠΑΓΟΥ - Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ Παρασκευή 17/03/17 16:45 ΡΟΥΣΣΟΣ Ι. Ι., ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ Α., ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α. 1-5
16. Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ - ΑΙΑΣ ΣΥΡΟΥ ΚΟΡΦΟΥ ΜΥΚΟΝΟΥ Κυριακή 19/03/17 15:00 ΒΑΡΘΑΛΙΤΗΣ Α., ΚΟΥΚΑ Α. 1-2

 

 

Last modified on Τρίτη, 21 Μαρτίου 2017 05:23
  1. Δημοφιλή
  2. Τελευταία
« June 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30